• Home
  • Reizen
    • Afrika
      • Namibië
    • Azië
      • Hong Kong
      • India
      • Iran
      • Nepal
      • Sri Lanka
    • Europa A-L
      • België
      • Duitsland
      • Engeland
      • Estland
      • Finland
      • Fins Lapland
      • Frankrijk
      • Hongarije
      • Italië
      • IJsland
      • Kroatië
      • Letland
    • Europa M – Z
      • Montenegro
      • Nederland
      • Oostenrijk
      • Portugal
      • Rusland
      • Schotland
      • Slovenië
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Turkije
      • Zweden
    • Noord-Amerika
      • Canada
      • New York
  • Hotspots
  • Reistips
  • Fotoserie’s
    • I AM – portretfoto’s
  • Persoonlijk
  • Contact
  • Over mij
  • Caro Hoi! Ik ben Caro en reis al 22 jaar de wereld over. Ik ben gek op reizen, schrijven, fotograferen en blogs typen. Het liefst breng ik al mijn tijd door in nieuwe steden en landen, mooie plekken ontdekkend en pratend met iedereen. Momenteel heb ik een tussenjaar en ben ik net terug van mijn reis door Iran, Nepal, India en Sri Lanka en ben ik alweer vertrokken om een maand in een hostel in Tallinn te werken! Born on a Plane is mijn online notitieboek met daarin bijzondere plekjes over de hele wereld, mooie verhalen en heel veel inspiratie. Vlieg je met mij mee de wereld over?
  • Home
  • Reizen
    • Afrika
      • Namibië
    • Azië
      • Hong Kong
      • India
      • Iran
      • Nepal
      • Sri Lanka
    • Europa A-L
      • België
      • Duitsland
      • Engeland
      • Estland
      • Finland
      • Fins Lapland
      • Frankrijk
      • Hongarije
      • Italië
      • IJsland
      • Kroatië
      • Letland
    • Europa M – Z
      • Montenegro
      • Nederland
      • Oostenrijk
      • Portugal
      • Rusland
      • Schotland
      • Slovenië
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Turkije
      • Zweden
    • Noord-Amerika
      • Canada
      • New York
  • Hotspots
  • Reistips
  • Fotoserie’s
    • I AM – portretfoto’s
  • Persoonlijk
  • Contact
  • Over mij

LX Factory – van oud fabrieksterrein tot hippe stad

3 september 2015

Hippe eettentjes, pop-up stores, retro shops, kledingwinkels, barren en zelfs concerthallen hebben het oude fabrieksterrein aan de rand van Lissabon overgenomen en omgedoopt tot LX Factory. Net buiten het bruisende centrum waar zich eigenlijk alles lijkt af te spelen, is een gigantisch terrein waar in 1846 nog fabrieken gevestigd waren. Nu zo’n 150 jaar later hebben kleine bedrijven zich gevestigd op het 23.000m2 grote industriegebied. Heel jong Lissabon loopt hier rond, hebben zakenlunches, vrijgezellenfeesten, sushiontbijt en meer.

Ik loop onder de grote boog door die met ijzeren letters LX Factory zegt en kom binnen in een mini stad. Een stad in een stad, waar maar sommige mensen vanaf weten. Gordijnen van bloemen hangen over de zijkanten van de muren. Met steigerhout zijn terrassen aangelegd en binnen in sommige gebouwen is het een mengelmoes van alles. Schitterende restaurants, kleine burgertentjes, home made cupcakes. Er lijkt een bom van creativiteit te zijn gebarsten in dit gebied en het één ziet er nog mooier uit dan het andere. Retro winkels die vol staan met de nieuwste gadgets en met oude hebben dingen. Tweede hands winkeltjes waar een schat verborgen ligt en waarbij de oude motoren voor de deur staan. Graffiti siert met schitterende schilderingen de zij- en achterkanten van een deel van de gebouwen en alles is ontzettend dynamisch. Winkeltjes verschijnen en verdwijnen weer en met sommige restaurants is het net zo. In Wish kan ik uren rond snuffelen tussen de kaarten vol leuke teksten, kussens, muurstickers en meer. In Kare vind je de mooiste design tafeltjes, vloerkleden en andere spullen om je kamer sfeer te geven en in Da Praça wordt mij een heerlijke warme geitenkaas met honing op brood voorgeschoteld. Een hele middag alleen hier rondslenteren lukt prima en wanneer de zon langzaam aan het zakken is en de avondschemering gaat vallen, schuiven er cocktails over de barren en worden sushirollen met stokjes opgepikt.

Het doet denken aan de rauwe wijken in Berlijn, waar de gemeente geen zeggenschap over heeft en waar de graffiti de muren siert. Ook vol met knusse winkels, hippe restaurants en gerund door een bende creatievelingen. Of aan Strijp S in Eindhoven. Kleine lunchtentjes en restaurants in oude fabriekspanden, pop-up stores die er de volgende dag opeens niet meer zijn en vooral vrijheid.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Neem vanuit het centrum van Lissabon de tram (15E) en stap uit bij Sto. Amaro. Vanaf hier is het nog maar een klein stukje lopen en vanzelf zie je de smeedijzeren poort oprijzen tussen de gebouwen.

Rua Rodrigues de Faria, 103
09:00 – 00:00 dagelijks
https://www.lxfactory.com/EN/welcome/

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
conceptstoreDa PraçahipindustriegebiedKareLissabonLXLX FactoryPortugalStrijp SWish
Share

Europa M - Z  / Hotspots

Caro
Ik ben gek op de wereld, schrijven, fotograferen en blogs typen. Het liefst breng ik al mijn tijd door in nieuwe steden, mooie plekken ontdekkend en pratend met iedereen. Alle verhalen hierover vind je terug op mijn blog!

You might also like

Deze drie conceptstores in Ljubljana moet je zien
14 april 2017
Portugal perstrip dagboek
29 november 2016
48 uur Lagos, een miniguide
27 september 2016

Comment


Ontdek Windhoek's Craft Centrum - bornonaplane.nl
30 August 2016 at 06:01
Reply

[…] ik door de zijingang van het Craft Centrum loop, waan ik me even terug op de LX Factory in Lissabon. Ik verwonder me en vergeet dat ik in Zuidelijk Afrika ben en niet in Europa. De muren zijn in geel […]



Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

  • Caro
    Hoi! Ik ben Caro en reis al 22 jaar de wereld over. Ik ben gek op reizen, schrijven, fotograferen en blogs typen. Het liefst breng ik al mijn tijd door in nieuwe steden en landen, mooie plekken ontdekkend en pratend met iedereen. Momenteel heb ik een tussenjaar en ben ik net terug van mijn reis door Iran, Nepal, India en Sri Lanka en ben ik alweer vertrokken om een maand in een hostel in Tallinn te werken! Born on a Plane is mijn online notitieboek met daarin bijzondere plekjes over de hele wereld, mooie verhalen en heel veel inspiratie. Vlieg je met mij mee de wereld over?

  • Krijg Born on a Plane in je inbox!

    Wil je op de hoogte blijven van alle artikelen die op Born on a Plane geplaatst worden? Voer dan hier je e-mailadres in en krijg een berichtje als er een nieuwe blog online staat!

  • Vind Born on a Plane leuk op facebook

    Facebook Pagelike Widget



© Copyright LetsBlog Theme Demo - Theme by ThemeGoods Privacyverklaring

Cookies
Ook tijdens het reizen eten wij cookies! Om alles goed te laten werken is het belangrijk om toestemming te geven. Als je geen toestemming geeft of je toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een website of over verschillende websites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}