Regendruppels de roffelende geluiden maken op de zee van paraplu’s. Warme koppen thee drinken en genieten van scones. Dingen die, voor mij, onlosmakelijk verbonden zijn met Londen. Net zoals de Big Bang, 11 Downing Street en Hyde Park. Hieronder een lijstje van dingen die je echt niet mag missen op je eerste keer Londen. Lekker cheesy toeristisch, dat wel, maar ook onvergetelijk! Welke dingen heb jij allemaal al gedaan?
1. Fish and chips
Voor mij staat op één echt fish and chips eten. Het liefst dan bij Poppies zodat je meteen één van de markten van punt 5 mee kunt pikken. Hier schreef ik over de hotspot Poppies met hun heerlijke fish en knapperige chips. Met het geweldige, oude, interieur vol lp’s en blauwe metallic tafels. Elke keer wil ik hier naar toe, al is het alleen maar om even te zien of er weer iets nieuws aan het interieur is toegevoegd.
Poppies of Spitalfield, 6-8 Hanbury Street, London, E1 6QR, www.poppiesfishandchips.co.uk
2. Bezoek een musical
Picadilly circus is omringd door theaters en overal waar je gaat, duikt er wel een theater op. Elk theater heeft zijn eigen musical zodat er geen gedoe is met alle attributen die van theater naar theater gesleept moeten worden. Koop je kaartjes in één van de stalletjes op straat. Vaak stukken goedkoper en de plaatsen zijn meestal helemaal niet zo slecht als iedereen denkt! Hou er wel rekening mee dat je meestal voor dezelfde avond nog de kaartjes koopt. Rock of ages is een absolute aanrader. Met alle muziek van Queen zorgde dat voor mij al voor veel bekendheid, maar ook het verhaal was steengoed! Ik was bang dat ik in een ietwat ’stoffige’ musical zou belanden, maar daar zat ik dan midden in een hypermodern verhaal vol zang en dans te genieten.
3. London zien van grote hoogte
’s Avonds of overdag, de London Eye is altijd de moeite waard. Met zijn 135 meter hoogte was het het hoogste reuzenrad ter wereld tijdens zijn opening in 1998 en geeft hij een weids uitzicht over heel Londen. Soms is het even dringen voor het raam om foto’s te kunnen maken. Wanneer je Londen al een beetje kent is het een aanrader om ’s avonds te gaan wanneer alle gebouwen mooi verlicht zijn. Zo zie je Londen is van een hele andere kant!
4. De wisseling van de wacht
Je moet er vroeg bij zijn om een plekje redelijk vooraan te hebben want het trekt elke dag duizenden toeristen. Om 11.30 begint elke dag van april tot en met juli de 45 minuten durende wisseling van de wacht voor Buckingham Palace. De rest van het jaar vindt de wisseling om de dag plaats. Te paard en te voet komt de nieuwe wacht aan. Met grote, pluizige, zwarte hoeden op hun hoofd en knalrode pakken aan. Er wordt een heel spektakel van gemaakt elke keer opnieuw.
5. Bezoek markten
Londen kent heel wat markten om overheen te slenteren. Ga naar Portobello market in Notthing Hill. Met een mengelmoes van hip, oud en cultuur vind je hier van alles. Bezoek Camden Market wanneer je eten wilt proeven van alle landen uit de wereld, maar ook kleding, toeristische shirts en vintage spullen vind je hier. Een markt die je ook niet mag overslaan is Spitafields Market. Deze overdekte markt ligt om de hoek van Poppies, waar je zeker even fish and chips moet eten (Zie puntje 1).
Wat zijn jouw aanraders voor Londen?
3 Comments
Jaa naar een musical! Ooit ben ik heel last minute eens naar Evita geweest, zo gaaf!
Ik vond de musical ook echt een van de leukste dingen om te doen:)
Ik vond de musical ook echt een van de leukste dingen om te doen:)