Eggwaffles, een durian, garnalen dumplings, steamed rice rolls. Het eten in Hong Kong is echt heerlijk! Wanneer je over straat loopt ruik je de onbekende geuren en waar je ook naar binnen gaat, het water loopt je zo in je mond. In sommige restaurants hangt een rij eenden voor het raam en staat de airco verkoelend te draaien bij aankomst. Bij andere eetstalletjes zie je juist helemaal niks van het restaurant totdat je jezelf door dikke plastic gordijnen naar binnen hebt weten te duwen en een golf van hitte over je heen hebt gekregen. Laat je verrassen door de nieuwe smaken, want het Chinese eten in Hongkong is echt niet zoals wij dat kennen. Daarnaast zou het Azië niet zijn als ze niet een paar te gekke eetconcepten hadden. Wat denk je van een Hello Kitty restaurant of een plek waar je alleen maar toetjes kan eten? Kijk snel mee voor de restaurants die je als echte foodie niet mag missen in Hong Kong.
Hello Kitty Chinese Cuisine
De Hello Kitty stijl is werkelijk in het hele restaurant doorgevoerd. Ze is gegraveerd in de rugleuningen, in de borden en zelfs vanaf het wc-pompje kijkt ze je aan. Haar hoofd glimlacht je gewoon van alle kanten tegemoet en zelfs het eten wordt afgewerkt met kleine rozse strikjes of kleurstoffen die je eten nog meer op Hello Kitty doen laten lijken. Denk aan rijst in de vorm van haar hoofd, dumplings in de vorm van haar hoofd, bapau in de vorm van haar hoofd en zelfs drilpudding in de vorm van haar hoofd! De dim sum is aan de prijzige kant (vooral als je het vergelijkt met de mega goedkope eethuisjes), maar alles voor Hello Kitty toch?
Lee Loy Mansion, Canton Rd, Yau Ma Tei, Hongkong
Tim Ho Wan
Dit restaurant heeft meerdere vestigingen en er is er dus altijd wel eentje in de buurt. Aangezien dit het goedkoopste Michelin sterren restaurant ter wereld is, moet je hier echt even langsgaan! Je kunt er zowel afhalen als gaan zitten en het maakt niet uit welk tijdstip het is, het is er druk! Locals die hun favoriete maaltje afhalen en toeristen die van alles en nog wat aankruisen op de kaart om uit te proberen. Haal voor €4,00 een volledige lunch en vergeet niet een Cha Siu Bao (steamed pork bun) te bestellen, het gerecht waarmee ze hun Michelin ster hebben verdiend. Het is deeg gevuld met vlees en heeft ergens iets weg van een broodje bapao, maar dan Chinees dus. Naar zeggen is het de lekkerste in heel Hong Kong! Voor zo’n 5 gerechten waren wij omgerekend zo’n €6,- kwijt en hier konden we makkelijk met z’n drieën van lunchen. Ga voor een afhaal versie en zoek buiten een fijn plekje op om je eten met uitzicht op te eten.
MeokBang Korean BBQ and BAR
Oké, heel bijzonder is deze misschien niet aangezien je Korean barbecue plekken all over the world hebt, maar het is een geweldige ervaring. Gezellig met z’n allen rondom een soort gourmet plaat zitten waarbij de rand vol gesmolten kaas en kimchi dip ligt. Zelf kun je garnalen grillen, vlees bakken en groentes bijna wokken terwijl de rook zich langzaam opstapelt boven je tafeltje. Vrolijk verpakken we onze vers gegrilde groentes en vlees in een groot blad ijsbergsla om deze zo als een wrap op te eten. Ondertussen smullen anderen nog van een Cheese rice cake en Kimchi cheece pancake waarbij vooral dat laatste echt té lekker was. Met mijn lichte kimchi verslaving die ik deze reis ontwikkeld heb, wil het liefst deze pannenkoek mee naar huis nemen, of in ieder geval het recept. En voor mij is dat heel wat aangezien pannenkoeken het enige eten is wat ik echt niet lekker vind. De Kimchi cheece pancake is net een pizza zonder korst met gewoon heel veel kaas, een smeuïgere bodem, veel kimchi en pepertjes erin. Jullie moeten hem daar echt gaan proeven!
Top View Mansion, 1/F, Hong Kong, Canal Rd W, Hongkong
Dessert Kitchen
Welkom in het bijzondere toetjes walhalla! Hoewel ze er ook “gewoon” ijs hebben, kun je dat hier gerust overslaan en meteen doorgaan naar de bijzondere toetjes. Wat dacht je van Tugo met Hokkaido red beans? Ja, je leest het goed, rode bonen in een toetje, echt eentje die je geprobeerd moet hebben! Het is een beetje een soepig toetje met een aardse nasmaak van de bonen. Het is niet echt heel pittig of heel zoet, het is een heel neutraal proevend toetje en iets totaal anders dan dat wij kennen. Ook de Japanse brownies zijn een aanrader. Hoewel de brownie structuur hetzelfde is, is de chocola hierbij gewikkeld in een papierachtige omhulsel wat ook weer een bijzondere smaak heeft. Zo kan ik nog wel even doorgaan met alle toetjes die hier op de menu kaart staan. Wil je dus echt eens een toetje wat anders dan anders is? Dan zit je hier op de goede plek!
The Lamma Tower, G/F, 12-12A Hau Fook St, Tsim Sha Tsui, Hongkong
Heb jij nog bijzondere restaurants of eettentjes gevonden in Hong Kong? Laat het me weten!
5 Comments
Leuke tips! We gaan in mei en ik zal deze noteren. Echt wel heel grappig, de Hello Kitty cuisine 🙂
Oh ben benieuwd hoe je het gaat hebben! Hoe lang ga je? 🙂
10 dagen 🙂 Leek me eerst wel lang, maar nu ik lees hoeveel er te doen is, denk ik dat we ons prima zullen vermaken. Hoe lang was jij er?
Ik was er 12 dagen en had echt wel meer tijd willen hebben! Maar wij hebben wel ook colleges daar gevolgd en klinieken bezocht haha. Maar er is zoveel leuks te doen!
[…] ik heb daar gewoon zoveel lekkere en vooral andere dingen gehad dan ik tot nu toe kende! Waar ik hier al schreef over dé vier plekken om te eten in Hong Kong, neem ik jullie vandaag mee op een […]